Достапни линкови

Времето ќе биде сончево, попладне нестабилно


Времето ќе биде сончево, а попладне ќе има развој на нестабилна облачност со пороен краткотраен дожд, електрични празнења и повремено засилување на ветерот. Утринската температура се движи од 12 до 20, а дневната ќе биде од 30 до 37 степени.
Во Скопје ќе биде сончево, попладне со пороен дожд, грмежи и повремено засилување на ветерот. Утринската температура се спушти до 12, а дневната ќе достигне до 34 степени.
XS
SM
MD
LG