Достапни линкови

Во судири во Сомалија 14 загинати


Во судири меѓу екстремистите и владините сили во Могадишу загинале најмалку 14 луѓе, соопштиле болнички извори во Сомалија. Немирите почнале синоќа кога борците на сомалсикото џихадско дрижење го нападнале седиштето на владините сили на северот од градот. Во текот на ноќта немало судири, но тие продолжиле утринава. Во насилствата се повредени најмалку 23 луѓе.
XS
SM
MD
LG