Достапни линкови

ОБСЕ не одлучи за испраќање на полиција во Киргистан


Министрите за надворешни работи на земјите членки на ОБСЕ денеска на состанокот во Алмати не успејаа да се договорат за испраќање на полициски сили во Киргистан за нормализирање на состојбата по минатомесечните немири. Дипломатите од 56-члената организација за безбедност и соработка во Европа денеска разговараа за барањето на киргистанската лидерка Роза Отумбаева, да се испратат полицајци во Киргистан, но не успејаа да го одредат датумот.
XS
SM
MD
LG