Достапни линкови

40 степени во московското метро - починаа двајца мажи.


Двајца мажи починаа од срцеви удари во московското метро каде температурите достигнаа 40 степени во изминативе денови. Едниот имал 22 а другиот 52 години. Околу 20 патници побарале помош поради високите температури.
Инаку поголемиот дел од Европа е зафатена од високи температури.
XS
SM
MD
LG