Достапни линкови

Претседателот на Летонија во посета на Македонија


Во официјална посета на Република Македонија денеска ќе престојува претседателот на Летонија Валдис Затлерс. Предвидено е тој да се сретне со својот домаќин и колега Ѓорге Иванов и со претседателот на Собранието Трајко Вељаноски. Во текот на денот ќе биде потпишан Меморандум за разбирање меѓу Министерствата за одбрана на двете земји.
XS
SM
MD
LG