Достапни линкови

Кастро по четири години на телевизија


Поранешниот кубански претседател Фидел Кастро за прв пат по 4 години се појави на телевизиско интервју. Во своето обраќање Кастро зборуваше за тензиите меѓу Северна и Јужна Кореа. Навидум, екс – претседателот нса Куба изгледал изнемоштено, но успеал во целост да го заврши своето обраќање.
XS
SM
MD
LG