Достапни линкови

Израел - лошо планирана акција за хуманитарната флота


Според медиумски извештаи, израелската воена истрага покажала дека армијата не се подготвила адекватно за нападот врз хуманитарната флота која сакаше да влезе во Газа што резултираше со смрт на 9 про - палестински турски активисти на 31 Мај. Во текот на денот се очекува официјално да бидат преставени резултатите од истрагата.
XS
SM
MD
LG