Достапни линкови

Турскиот Премиер Ердоган во посета на Србија


Турскиот Премиер Реџеп Таип Ердоган денеска ја започна посетата на Србија со средба со српскиот премиер Мирко Цветковиќ. Ердоган ќе се состане и со претседателот Борис Тадиќ а за време на посетата ќе бидат потпишани и меморандуми за реализација на неколку патишта во Србија.
XS
SM
MD
LG