Достапни линкови

Средба на Милошоски и Коњановски со Расмусен


Реформите што ги спроведува Македонија во армијата, администрацијата, судството биле една од темите за кои се разговарало на средбата на министрите за надворешни работи Антонио Милошоски и за одбрана Зоран Коњановски со генералниот секретар на НАТО Андрес фог Расмусен. На средбата се зборувало и за регионалните прашања како за стабилноста во регионот Претходно се одржа состанокот на Северноатланскиот совет на кој се дискутираше за Извештајот за прогресот на Македонија за членство во НАТО. Попладнево министрите Коњановски и Милошоски во организација на холандскиот амбасадор во НАТО Франк Мајор ќе имаат заеднички ручек со амбасадорите на сите земји-членки на НАТО
XS
SM
MD
LG