Достапни линкови

Во Кина осуден американски геолог на 8 години затвор


Судот во Пекинг денеска му изрече затворска казна од 8 години на американскиот геолог Ксу Фенг поради шпионирање на кинеската нафтена индустрија. Фенг беше уапсен пред пред две години, а неговиот адвокат тврди дека бил изложен на тортура.
XS
SM
MD
LG