Достапни линкови

Полска избира претседател


До 13 часот во Полска гласеле 26 проценти од луѓето со право на глас, соопштува изборната комисија Денеска во земјата се спроведува вториот изборен круг за претседател. За наследник на Лех Качински се натпреваруваат неговиот брат близнак Јарослав Качински и претседателот на парламентот Бронислав Коморовски . Официјалните резултати се очекуваат утре.
XS
SM
MD
LG