Достапни линкови

УМНИК загрижени за состојбата во Косово


Шефот на мисијата на УМНИК во Косово изразил загриженост заради бомбашкиот напад во Косовска Митровица, при што загина еден човек а 11 се повредени. Ламберто Занијер очекува властите да превземат итни мерки и да го изведат сторителот пред суд. Тој изјавил дека условите двете заедници да живеат во мир е да се осуди екстремизмот и да се продолжи со мирен дијалог.
XS
SM
MD
LG