Достапни линкови

Екплозија и повредени во северниот дел на Косовска Митровица


Неколку луѓе се повредени во експлозија што се случи денеска во населбата Бошњачка махала во северниот дел од Косовска Митровица кога неколку стотици Срби протестираа поради намерата на Владата да отвори канцеларија за издавање лични документи.
Просториите на косовската Влада ги обезбедува Еулекс полицијата. Бошњачка махала е едно од неколку мултиетнички квартови во северниот дел од Косовска Митровица во кое живеат Срби и косовски Албанци.
XS
SM
MD
LG