Достапни линкови

Несреќа во Пакистан, 18 загинати


Најмалку 18 луѓе загинале денеска во јужен Пакистан, во експлозија на камион со гас. Камионот експлодирал пред бензинска пумпа во чија близина имало пазар. Се уште се истражуват причините за несреќата.
XS
SM
MD
LG