Достапни линкови

Почина сенаторот Роберт Бирд


Демократскиот сенатор Роберт Бирд, човекот кој најдолго беше член на Конгресот , почина на возраст од 92 години, сопштил портпаролот на парламентот во Западна Вирџинија. Смртта на Бирд нема да предизвика промени на мнозинството демократи во Сенатот. Се очекува гувернерот Џо Манчин да назначи нов човек кој ќе биде Сенатор до 2012-та , до кога требаше и Бирд да биде на функцијата.
XS
SM
MD
LG