Достапни линкови

Завршува вториот ден од самитот на Г-8


Лидерите на земјите од групта Г-8 денеска од Канада го осудиле потопувањето на јужнокорејкиот брод за кој се сомневаат дека го потопила Северна Кореја и го повикале Иран да ги почитува човековите права. САД, Велика Британија, Германија, Италија, Канада и Русија во нацрт резолуција ситуацијата во појасот Газа ја нарекле „ неодржлива„ а го скицирале и планот за излезна стратегија од Авганистан.XS
SM
MD
LG