Достапни линкови

Медведев се среќава со Обама


Рускиот претседател Дмитри Медведев денеска пристигнал во Вашингтон на разговори со американскиот колега Барак Обама. Ова ќе им биде седма средба од почетокот на мандатот на Обама. Трговијата и инвестициите се очекува да бидат главните теми за кои ќе разговараат. Двајцата претседатели за викендот ќе отпатуваат во Канада на самитот на Г8 и Г20.

XS
SM
MD
LG