Достапни линкови

Хрватска привремено ги укина визите за Албанија


Хрватска привремено ги укина визите за граѓаните на Албанија. Тие ќе можат слободно да патуваат за Хрватска во период од 1 јули до 31 октомври. Оваа информација хрватскиот амбасадор во Тирана, Давор Јаворски му ја пренел на албанскиот премиер Сали Бериша.
XS
SM
MD
LG