Достапни линкови

Убедлива победа на Португалија


Фудбалската репрезентација на Португалија убедливо ја совлада репрезентацијата на Северна Кореја со 7:0 во второто коло од групата Г на Светското фудбалско првенство во Јужна Африка. По второто коло во групата Г, Бразил има максимални 6 поени и две победи, Португалија е втора со 4, Брегот на Слоновата коска им еден поен, а Северна Кореја е без поени.
XS
SM
MD
LG