Достапни линкови

Медведев од утре во посета на САД


Претседателот на Русија Дмитри Медведев од утре ќе престојува во прва официјална посета на Соединетите држави на покана од неговиот американски колега Барак Обама. Медведев и Обама ќе разговараат за влезот на Русија во Светската трговска организација , за прашања за меѓународната безбедност и економија, соопштуваат од Москава. Двајцата претседатели ќе потпишат и повеќе договори за економска соработка.
XS
SM
MD
LG