Достапни линкови

Ребалансот ќе ги забави капиталните проекти


Со ребалансот на буџетот изградбата на капиталните проекти ќе се одвива со побавна динамика, но ниту еден проект нема да запре, изјави денеска премиерот Никола Груевски. Тој изјави дека тие ќе се градат малку подолго, но ќе бидат завршени. За да се покаже дека одговорно се трошат средствата се намалени и платите на функционерите рече Премиерот. Тој за следната година најави изградба на проекти во енергетскиот сектор.
XS
SM
MD
LG