Достапни линкови

15 вооружени лица убиени во Мексико


Претставник на министерството за одбрана на Мексико соопшти дека војниците убиле 15 вооружени лица во престрелка во туристичкиот град Такско. Инаку, во тој град имаше крвави пресметки меѓу припадници на различни нарко картели.

XS
SM
MD
LG