Достапни линкови

Времето претпладне сончево, попладне нестабилно


Времето претпладне ќе биде сончево и многу топло со умерена локална облачност. Попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во источните делови. Можна е изолирана појава на невреме. Температурата ќе се движи од 29 до 38 степени.
Во Скопје претпладне сончево и многу топло со умерена локална облачност, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата ќе достигне до 36 степени.
XS
SM
MD
LG