Достапни линкови

Затвореници загинале при судир на банди


При судир на ривалски банди во затвор во Мексико загинале 29 затвореници и тројца чувари на затворот во Масатлан се ранети соопштуваат мексиканските власти. Битките меѓу наркодилерите во северозападната држава и Мазалтан се честа појава.
XS
SM
MD
LG