Достапни линкови

Нема опасност за цунами во Индија и покрај втор земјотрес


Нов земјотрес со јачина од 5, 1 степен според Рихтер е забележан денеска во Индискиот океан, соопштува индискиот метеоролошки завод. Полицијата не соопштува за жртви и штети. Американскиот центар надлежен за следење на ситуацијата претходно даде предупредување за опасност од цунами на сите крајбрежја на Индискиот океан, потоа го ограничи само на крајбрежјето на Индија , а сега целосно е укинато.

XS
SM
MD
LG