Достапни линкови

Јужна Кореја ја победи Грција


Фудбалската репрезентација на Јужна Кореја ја победи репрезентацијата на Грција на првиот натпревар во групата Б на Светското првенство во фудбал. Натпреварот заврши до 2:0 за Јужна Кореја. Головите ги постигна Ли Џунг во седмата и Парк Џи Сунг во 52 минута од натпреварот. Подоцна денеска во групата Б е и натпреварот меѓу Аргентина и Нигерија.
XS
SM
MD
LG