Достапни линкови

Опозицијата во Романија со иницијатива за недоверба на Владата


Романската опозициска Социјалдемократска партија денеска до Парламентот доставила иницијатива за изгласување на недоверба на Владата на премиерот Емил Бок. Одлуката на опозицијата следи откако Владата ги објави мерките за штедење, со кои платите се намалуваат за 25 проценти , а пензиите и социјалната помош за 15 проценти.

XS
SM
MD
LG