Достапни линкови

Протест на професионалните војници во Скопје


Околу 100 професионални војници денеска излегоа на протест низ скопските улици Професионалните војници својот протест го започнаа пред Владата, а потоа ја блокираа раскрсницата кај Соборниот храм. Војниците протестираа и пред претставништвото на ЕУ, од каде ќе продолжат кон американската амбасада, со цел да побараат поддршка од меѓународниот фактор.Тие бараат да се регулира нивниот статус по завршувањето на службата.
XS
SM
MD
LG