Достапни линкови

Победа на Лејкерс во првиот натпревар од финалето на НБА


Во првиот натпревар од финалето на НБА лигата кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс како домаќини го совладаа Бостон Селтикс со 102-89. Најефикасен играч на натпреварот беше Коби Брајант со 30 поени. Наредниот натпревар се игра в недела. Победник на НБА лигата ќе биде екипата што прва ќе стигне до 4 победи.
XS
SM
MD
LG