Достапни линкови

Руска авио компанија забрани продажба на алкохол на некои летови


Руската авио компанија „Аерофлот“ денеска соопшти дека нема да продава алкохол на патниците во економска каласа на некои долги летови. Ваквата одлука е производ на испитувањето кое трело од февруари до јуни и кое покажало дека на тие летови имало инциденти во кои биле вклучени патници кои конзумирале алкохол. Новите правила ќе важат за летовите од Москава до Хавана, Шангај, Банког, и до други подалечни дестинации.

XS
SM
MD
LG