Достапни линкови

Русија и ЕУ го осудија израелскиот напад


Русија и Европската унија денеска побараа сеопфатна и непристрасна истрага за израелскиот напад врз флотилата која превезувала хуманитарна помош за Појасот Газа, се наведува во соопштението издадено во текот на денешниот самит ЕУ, Русија што се одржува во Ростов на Дон. Исто така е побарано и отворање коридор за хуманитарна помош за Газа. Денешниот самит е посветен на можноста за укинување на визите и за модернизација на руското стопанство.
XS
SM
MD
LG