Достапни линкови

Кина ги осуди сите акти кои го нарушуваат мирот на Корејскиот Полуостров


Кинескиот премиер Вен Џибао изјави дека неговата земја нема да заштити никого што е одговорен за потонувањето на јужно-корејскиот брод во март годинава. За време на денешната посета на Сеул, Џибао ги осуди сите акти кои се закана за мирот и стабилноста на Корејскиот Полуостров.
XS
SM
MD
LG