Достапни линкови

Белоруската опозиција бара помош од САД


Лидерот на белоруската опозиција Александар Милинкевич ги повика САД повеќе да се фокусираат на неговата држава. По средбата со високи американски функционери во Вашингтон, тој се пожалил на континуирани политички притисоци врз опозицијата и на засилени политички апсења. Неговото патување во САД беше подржано од полската влада.
XS
SM
MD
LG