Достапни линкови

Северна Кореја ја подигна борбената готовност?


Северно корејскиот лидер Ким Јонг Ил наредил борбено ниво на воените сили, јави јужно корејската новинска агенција Јонхап. Тензиите на Корејскиот Полуостров пораснаа по санкциите кои кон соседот ги воведе Јужна Кореја обвинувајки го Северот дека стои зад инцидентот во кој потона нивен брод при што загинаа 46 морнари.
XS
SM
MD
LG