Достапни линкови

Обама-Кина и САД треба подобро да соработуваат


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека Соединетите Држави и Кина треба да соработуваат за да се постигне подобар избалансиран глобален раст.Овие коменатри на Обама следуваат по стратешките разговори на двете земји во Пекинг. Американскиот државен секретар Хилари Клинтон ја повика Кина да се приклучи во меѓународната осуда на Северна Кореја поради потонувањето на јужно корејскиот воен брод.
XS
SM
MD
LG