Достапни линкови

Хилари Клинтон на Експо во Шангај


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска во Шангај ја посети светската изложба Експо, при што и оддаде признание на американско – кинеската соработка. Клинтон ја предводи американската делегација кој брои околу 200 претставници кои разговараат со своите кинески колеги за подобрување на економските и стратегиските односи. Се очекува Хилари Клинтон да ја повика Кина да помогне во казнувањето на Северна Кореја за потопувањето на јужно-корејскиот брод, кога загинаа 46-мина морнари.
XS
SM
MD
LG