Достапни линкови

16 - годишната Џесика Вотсон го преплови светот за 7 месеци


Шеснаесет годишно девојче од Австралија стана најмладата личност која сама го преплови целиот свет. Илјадници гледачи ја пречекаа на пристаништето во Сиднеј Џесика Вотсон која со нејзината јахта пристигна по седум месеци пловидба. Вотсон се бореше против 12-метар бранови, носталгија и сомнежи дека нема да успее.
XS
SM
MD
LG