Достапни линкови

САД: пакистанските талибанци зад бомбата во Њујорк


Високи американски претставници соопштија дека Соединетите држави имаат добиено докази кои покажуваат дека зад обидот за напад со автомобил бомба во Њујорк биле пакистанските талибанци. Јавниот обвинител Ерик Холдер сепак прецизира дека не постои ништо што би сугерирало оти пакистанската влада била запозната дека натурализираниот американски граѓанин Фејсал Шахзад планирал да изврши бомбашки напад на Тајмс Сквер во Њујорк.
XS
SM
MD
LG