Достапни линкови

Поделбата на Косово не е прифатлива за никого?


Поделбата на Косово во овој момент не е прифалива за никого, изјави српскиот вице премиер Ивица Дачиќ, со оценка дека порано за тоа можеби требало да се разговара. Дачиќ е сигурен дека не можат да бидат уважени само едностраните акти на Приштина, а не и барањата на Србија.
XS
SM
MD
LG