Достапни линкови

Избори во Велика Британија


Денеска се одржуваат парламентарни избори во Велика Британија. Анкетите покажуваат дека ќе се води тесна битка меѓу Лабуристите на премиерот Гордон Браун и опозициските Конзервативци, предводени од Дејвид Камерон. Голема подршка имаат и Либералдемократите предводени од Ник Клег.
Третина од гласачите се неопределени.
XS
SM
MD
LG