Достапни линкови

Ким Џонг Ил ја продолжува посетата на Кина


Лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ил ја продолжува посетата на Кина, иако за неа нема официјална потврда ниту од Пекинг, ниту од Пјонг Јанг. Според кинеските медиуми, за посетите на северно-корејскиот лидер во странство се јавува дури откако тој ќе се врати во земјата, а така беше и кога Ким Џонг Ил ја посети Кина пред 4 години.
XS
SM
MD
LG