Достапни линкови

Исламистички милитанти запоседнале сомалиски град


Исламистички милитанти денеска го запоседнаа Сомалискиот град Харардхере. Пиратите кои претходно го контролирале пристанишниот град избегале откако милитанти од групата Хезб Ал-Ислам влегле во населеното место. Исламистичките милитанти им се спротиставуваат на пиратите поради зачестените напади на бродови кои транспортираат храна до населените места.
XS
SM
MD
LG