Достапни линкови

Продолжува посетата на Баросо на Кина


Претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо престојува во посета на Кина на чело на делегацијата на ЕУ. Баросо ќе присуствува на отворањето на Центарот за енергија Европа – Кина, а вечерта во Шангај на отворање на светската изложба Експо 2010 на која ќе присуствуваат многу светски официјални претставници.
XS
SM
MD
LG