Достапни линкови

Медведев во посета на Данска


Москава е отворена да разговара за прашањата кои се однесуваат на почитувањето на човековите прва во Русија, изјавил рускиот претседател Дмитри Медведев. За тие прашања треба да разговараат невладините организации, движењата за човекови права, властите, но тоа е само наш проблем и само ние треба да го решаваме, изјавил Медведев при посетата на Данска. Посета на рускиот претседател на Копенхаген се очекува да биде посветена на подобрување на односите кои се влошија пред осум години, кога Данска одби да ги екстрадира чеченските бунтовници во Русија, поради што тогашниот претседател Владимир Путин ја откаже планираната државна посета
XS
SM
MD
LG