Достапни линкови

Заради стабилноста на еврото, треба да и се помогне на Грција, изјави Меркел


Германската канцеларка Ангела Меркел изјави денеска во Берлин дека Грција ќе добие финансиска помош само доколку стабилноста на еврото биде загрозена и доколку Атина понуди кредибилна економска програма. Меркел сепак оцени дека на Грција и е неопходна помош, бидејки мора да биде обезбедена стабилноста на еврото.
XS
SM
MD
LG