Достапни линкови

Продолжуваат протестите Бангкок


Во главниот град на Тајланд, Бангкок, продолжуваат протестите на опозицијата. Полицијата бара од демонстрантите да ги отстранат барикадите, кои се главно од автомобилски гуми и биле полиени со бензин. Вчера одекнаа и неколку експлозии од гранати, при што најмалку трилица загинале.
XS
SM
MD
LG