Достапни линкови

Мишел Обама во Мексико


Мишел Обама пристигна во Мексико, на нејзиниот прва соло посета на една земјата како прва дама на Соединетите држави. Дводневната посета е дел од турнејата на добра волја за промоција на меѓународниот проект за поголемо ангажирање на младите луѓе во целиот свет. Мишел Обама претходно престојуваше во Порт О Пренс, на Хаити, кој пред три месеци беше погоден од катастрофален земјотрес.
XS
SM
MD
LG