Достапни линкови

Изчезнат јапонски новинар во Авганистан


Јапонскиот новинар Косуке Тсунеока изчезнал во Авганистан и се верува дека е киднапиран од талибанците. Портпарол на јапонската влада изјави дека новинарот изчезнал за време на престојот во област контролирана од талибанците во северен Авганистан.
XS
SM
MD
LG