Достапни линкови

Изградбата на Јужниот Тек започнува на 9-ти април


Изградбата на гасоводниот поект Јужен Тек од Русија до Германија ќе започне на 9-ти април со свечена церемонија, пренесуваат новинските агенции.Планирано е изградбата на гасоводот да заврши до крајот на 2011та година.
XS
SM
MD
LG