Достапни линкови

Амнести: помалку смртни казни


Меѓународната организација „Амнести Интернешнел“ објави дека смртната казна помалку се применувала во 2009 година. Во својот најнов извештај, организацијата проценува дека со исклучок на неколку нации, во светот се` помалку се пресудува смртната казна.
XS
SM
MD
LG